T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kırıkkale Müftülüğü

30.10.2020

Peygamber Efendimizin Hicri doğum gecesi olan mevlid kandili dolayısıyla Nur Camii’nde Mevlid-i Nebi Özel Program icra edildi.

 

Mevlidi Nebi Özel Programı Kırıkkale’deki tüm camilerde olduğu gibi Nur Camiinde de düzenlenen özel program ile korona virüs tedbirleri alınarak eda edildi.

Akşam namazından sonra başlayan program Nur Camii görevlilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletileri ile başladı. Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri YAŞAR’ın yaptığı vaaz ile devam etti.

Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri YAŞAR vaazında Peygamber a.s.m’ın Kur’an’ın ifadesiyle ümmetine en güzel örnek olduğunu hatırlatarak başladı. Doğumundan itibaren hayatından örnek kesitlere yer verdi. Özellikle peygamber a.s.m’ın mevlidi zamanında yaşanmış olan olaylardan bahisle bu gecenin önemine değinerek aynı zamanda bu mübarek gecede başta Kur’an tilaveti ile tefekkür etmek, Salat-ü Selam getirmek, istiğfar etmek, kaza ve nafile namaz kılmak, akrabalar ile uzaktan ya da yakından sohbet meclislerinde bulunmak, fakirlere sadaka vermek gibi yapılması gereken amellerin neler olduğunu ifade etti.

İl Müftüsü Hasan Hayri YAŞAR’ın yaptığı duanın arkasından yatsı namazı eda edildi. Mevlid Kandili dolayısıyla da saat 21.00’de kentteki cami minarelerinden sala sesleri yükseldi.