03.11.2021

TDV Gönüllüleri İl Müftülüğü Toplantı Salonunda Bir Araya Geldi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kırıkkale Şubesi Kadın Kolları, "Gönüllü Buluşması" düzenledi.

İl Müftülüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programa İl Müftüsü ve TDV Kırıkkale Şubesi Başkanı Hasan Hayri Yaşar, TDV Kadın Kolları Şube Sorumlusu İhsaniye Dursun, TDV gönüllüleri ve Kırıkkale'de başlatılan "Biriz, Beraberiz, Kardeşiz" projesinde görev alan Kur'an kursu öğreticileri katıldı.

Katılımcılara hitap eden İl Müftüsü Yaşar, erkek ve kadının birbirinin tamamlayıcısı olduğunu belirterek, "Bir erkeği eğitmekle bir kişi, bir kız çocuğunu eğitmekle ise bir aile eğitilmiş olacaktır. İlk öğretmen annelerdir. TDV Kadın Kolları'nın olması, vakfımızın hizmetleri açısından son derece önemlidir." dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi tarafından yapılan faaliyetlerin de tanıtıldığı programda, "Biriz, Beraberiz, Kardeşiz" projesi kapsamında 733 ailenin ziyaret edilerek maddi manevi ihtiyaçlarının tespit edildiği, 50 şehit yakını ziyareti, 424 aileye ise taziye ziyareti şeklinde manevi destek hizmeti sunulduğu, "Kış Üşütür, İyilik Isıtır" sloganı ile ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımında bulunulduğu belirtildi.

Proje kapsamında ihtiyaç sahibi 28 aileye ev eşyası, 397 aileye gıda kolisi, 61 aileye kira/fatura desteği 50 öğrenciye 15.000 TL kırtasiye ve eğitim desteği olmak üzere yerelde yapılan faaliyetler ile Afrika’da ilimiz adına 1 adet su kuyusu, binin üzerinde hisse kurban, binin üzerinde Hediyem Kur’an Olsun” kampanyasında Kur’an bağışı, Suriye’de briket ev, Filistin’e ve afet bölgelerine yapılan yardımlar olmak üzere TDV’nin ülke ve dünya genelinde yürüttüğü kampanyalara yapılan desteklerden bahsedildi.

Toplantının sonunda İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar toplantıya katılan ve yardımlaşma kampanyalarına ve projelere katkı sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Gönüllülerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.